22.05.12

[o tym że żyję i to bardzo]

Tydzień z tych intensywnych. a może raczej z tych, od których odwykłam?

że w poniedziałek Cię nie ma, a ja mam szkołę, w tym dwa testy, i jeszcze sprzątać, cholera, co za pogoda, a wieczorem w końcu na to piwo. że we wtorek jeszcze trzeba pojechać na chwilę na uczelnię, to bez sensu, 45minutowe ćwiczenia, potem jednak posprzątać i praca i przyjeżdza K., więc wieczorem, no tak, to piwo. K. jest najbardziej uroczym gościem na świecie, opowiada o muzyce jakby to była powieść sensacyjna, ja już teraz wiem, że z muzyką jest jak z architekturą, możesz powiedzieć ładny dom, czy podoba mi się to co gra, ale możesz też coś wiedzieć, coś więcej i wtedy. wtedy rozumiesz, wtedy cię to bawi.

K. jest gościem cudownym, chociaż odmawia jedzenia pierwszego dnia, ale rano domaga się jajecznicy. i wychodzi rano, też nie szkodzi, nawet jeśli Misz potem przywyka, ze się wstaje tak rano. znów praca, trzy dni praca, z rzędu i wieczorem, a tu zjazd bohemistów więc po pracy znajduję Cię na Malej stranie, już niby wychodzicie - ale przeciez piwo najlepiej smakuje w Holešovicach. a najlepiej jeszcze po powrocie do domu siedzieć z K. nad herbatą i dyskutować do późnej nocy bądź wczesnego rana, a o świcie się zerwać - i napisać kolejny test. z testu na Hradczany, pobijam osobisty rekord w biegu Nerudovą, bo przecież Młody jest w Pradze i ma dla mnie to i siamto, i jeszcze trzeba na spacer z nim, pogadać, bo przewodnik mówi tonem klasycznie usypiającym. i tak, przecież praca, po pracy szup szup do domu, bo hokej.

właśnie - jeszcze w tym wszystkim jest hokej,mistrzostwa, ćwierćfinały, półfinały, finały. Czesi w ostatnich sekundach pokonują Szwedów, Słowacji rozjechali Kanadę. taki półfinał, panie, ja dziś nie zdążę, bo - je zapas - kdo hraje? - Česko - Slovensko. - ale s kým?, takie rozmowy, i jak tu się uczyć do sesji, jak zaliczać, kiedy i wizyty i targi książek i praca i mistrzostwa...

gdzie w tym wszystkim czas na studia?

to był ten tydzień intensywny, od połowy na ciągłym zmęczeniu. 5 zaliczeń plus egzamin wczoraj. dwa testy zaliczone, egzamin na 1 czyli najlepiej, z resztą się czeka na wyniki.

daję radę, dajemy radę, wczoraj, już po wszystkim zrobiłam pranie i w końcu mam co na siebie założyć.

...

[takie sprawozdanie, bo ktoś ostatnio w komentarzach pytał, gdzie się podziałam]

[uwaga techniczna - naprawdę miło jak się podpisujecie w komentarzach. jak nie umiecie zlikwidować tego anonimowy to chociaz w tresci dajcie znać kim jesteście. szczególnie jak zwracacie się do mnie, nawet retorycznie:) ]

1 komentář:

  1. Miło mi poznać Cię z tej strony, zajrzę tu czasem, pozdrawiam. Szurens

    OdpovědětVymazat

Podpisz się pod komentarzem. Szczególnie jak masz coś mądrego do napisania (a na pewno masz).To nie jest trudne.