26.06.12

[Breslau]

Dr Hajzl w końcu zaliczony, dwójka w indeksie, spierdalaj pan na drzewo, zaczynamy się z panem męczyć dopiero od października. Ale gdyby pan w ciągu wakacji postanowił jednak odejść na emeryturę, to ja panu pierwsza przybiegnę składać życzenia na nową drogę życia!

Jeszcze tylko dopisać nudny referat, jeszcze tylko poczytać nudne książki i w czwartek zdać literaturę, jakkolwiek, może być i trójka, trójka też ładna, prosze pani. Pani akurat odchodzi na emeryturę, holky nam wczoraj napisały. Miałam do pani dużo zastrzeżeń, że chaotyczna, że na realiach to pani naprawdę nie wiedziała o czym mówi, i ta nasza granica polska na Odrze i Wiśle. Ale poza tym to panią lubię, nawet jak mnie pani wkurwia, bo jest pani wobec nas w porządku. Gorzej, że teraz więcej przedmiotów może przypaść Hajzlowi, wie pani, ja już wolę pani paplanie, dużo pani nie nauczy, ale potem dużo nie wymaga, a Hajzl pierdoli od rzeczy a potem chce cuda na patyku.

Więc tylko tyle jeszcze i mogę wyjąć Tokarczuk spod stołu. Wszystkie odrzucone książki mogę wyciągnąć. I wakacje, trzy miesiące, dziwnie tak. Bez września.

Ale Breslau! WUWA, Hala Stulecia, Muzeum Architektury, które zawiodło, Żona, która nie zawodzi nigdy. Mecz Czechy - Portugalia w Rejsie [Napierdalaj Krecik!], zasłonięty Rynek, odnowiony dworzec. Renoma - piękne połączenie starego z nowym i przypomnienie, że nienawidzę centrów handlowych i że jednak mam lęk wysokości.

Film z Zorki czeka na wywołanie. Bo w Breslau nie zdążyłam. W Saturnie pan powiedział, że maszyna zepsuta a w Empik Foto pan powiedział mi, że jest automat do zgrywania, ale chyba nie działa.

- Czyli filmów państwo nie wywołujecie?

- Jak filmów? - mina zdziwiona najbardziej na świecie

- No filmów. Do aparatu. - pan dalej wygląda, że nie kuma. - Wie pan, jest film, jest aparat, się otwiera, się wkłada ten film....

Pan zkumał. Nie robią.

Kłódkomania

Model Hali Stulecia na wystawie o historii budynku. Widok z góry.

Hala i Panteon - porównanie wielkości kopuł.

Pod pergolą czytam przewodnik po wrocławskiej architekturze

Wiewiór

Dworzec

Przez te kilka lat zapomniałam, jak wygląda wrocławski dworzec w środku. A o orientalnych elementach to juz w ogole!

Neon Kasy biletowe

Wzorek kolejny

Wejście na perony

Mapa Breslau na peronie

Stare z nowym, czyli Renoma. Pięknie odnowiony dom handlowy z 1930 roku z przyłączoną współczesną częścią.

5 komentářů:

 1. No to masz już z górki wakacje. Dworzec Wrocławski znam stary i w trakcie remontu. Nowy nie. Pod linkiem Wrocław z 2009r. w poszukiwaniu plenerów "Stawki większej niż życie" z przyjaciółmi.
  http://www.stawkologia.pl/18072009-stawkowy-wroclaw,d29.html
  Wrocław 2011
  http://www.stawkologia.pl/2425062011-stawkowy-wroclaw,d111.html

  OdpovědětVymazat
 2. sie wkłada, sie rżnie na deski...je deska je sęk....oszałaś? film? połowa tych pseudofotograficznych magików nie wie, o czym mówisz...bachorek, skąd ty taka naiwna jesteś?

  OdpovědětVymazat
 3. Witam serdecznie, mam takie pytanie: marzą mi się studia magisterskie w Czechach, mój czeski jest taki powiedzmy szczerze średni, choć teraz wybieram się na letni kurs językowy do Pragi i mam nadzieję na szybką poprawę :) w związku z moimi planami muszę mieć zdany egzamin B2? I czy Polacy nie są traktowani na czeskich uczelniach jak obcokrajowcy? Bo znalazłam wpis że dla obcokrajowców studia w Czechach są odpłatne …. A jak wygląda sprawa studiów zaocznych? Istnieją takowe? bo też nie mogę znaleźć informacji? Z góry dziękuję za pomoc i czekam na odpowiedź, pozdrawiam Anita

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. podaj proszę maila do siebie, będzie mi łatwiej odpowiedzieć.

   Vymazat
 4. anitez@tlen.pl bardzo dziękuję :)

  OdpovědětVymazat

Podpisz się pod komentarzem. Szczególnie jak masz coś mądrego do napisania (a na pewno masz).To nie jest trudne.