06.04.13

[pozvanka, czyli komu w drogę, ten do Ołomuńca!]

A je to!

Srdečně zveme na slavnostní uvedení nového čísla Listů 2/2013
v Café 87 / Muzeum umění Olomouc
v sobotu 13. dubna v 17 hodin
V tomto čísle vycházejí dosud neznámé dopisy Mileny Jesenské
z vězení a koncentračního tábora Ravensbrück otci, dceři a bývalému manželu Jaromíru Krejcarovi. Objevila je v Archivu bezpečnostních složek a do tisku spolu s Alenou Wagnerovou připravila mladá polská bohemistka
Anna Militz,
která bude hostem setkání.

Dla tych, którzy po czesku nie bardzo - w przyszłą sobotę, 13. kwietnia, w Ołomuńcu odbędzie się spotkanie. Na spotkaniu zostanie zaprezentowany nowy numer czasopisma Listy, w którym zostaną opublikowane listy Mileny Jesenskiej, które pisała z więzienia a potem z obou w Ravensbruck do swojej rodziny. Listy, które całkiem przypadkiem znalazłam ja i mnie też będzie można na tym spotkaniu zobaczyc. Ba. Podobno mam tam nawet mówić. Opowiadać i odpowiadać. I to po czesku.
Ach, w Listach wyjdzie też mój artykuł, którego skróconą, polską wersję wrzucałam TUTAJ.
Kto może, niech przybywa, ostrzegam, na spotkaniu po polsku mówić nie będę. Ale po spotkaniu chętnie, chociaż kulawo.

1 komentář:

  1. O Milenie Jesenskiej wiem tyle co dowiedziałam się z książek o Franzu Kafce. Mam jeszcze jego biografię do przeczytania i cieszę się na obszerne wydanie listów, z nadzieją na więcej o samej Milenie Jesenskiej. Tobie gratuluję takiego odkrycia :) Musiało Ci serce szybciej zabić na to niezwykle znalezisko. Udanego spotkania!

    OdpovědětVymazat

Podpisz się pod komentarzem. Szczególnie jak masz coś mądrego do napisania (a na pewno masz).To nie jest trudne.